Bebekli çizgi film izle - 10 aylık bebek bakımı

20 Kasım 2010 Cumartesi

Bebekli çizgi film izle

Bebekli çizgi film izle; Çoğu aile, en masum program seçeneği olarak çizgi filmleri görür. Çocuğa zararlı olmayacağı düşüncesiyle, çocukları kaygısız bir şekilde televizyon karşısana oturtabilir. Ancak bu ve buna benzer çocuk programlarının bile, anne- baba eşliğinde izlenmesi çok önemlidir.

Çünkü çizgi filmlerde görüntüler çocuğa uygun olsada, içindeki olaylar ve olayların anlamları, çocuğun muhakeme edemeyeceği düzeyde olabilir. Bir çok gerçek dışı olay tamamen çocuğun karşısındadır. Örneğin saldırgan birisi  kişiye vurduğunda, onun zarar almadan zarar görmeden defalarca rahat bir şekilde ayağa kalkması, Hatta ölen bir yaratığın, canlının, hayvanın tekrar canlanması, Hiç olamayacak olağan üstü güçler sergilemesi çizgi film kahramanlarının, çocukta gerçeklik algısı oluşmayan, okul öncesi dönemde, çocuk tarafından gerçek olarak algılanır. Anne- babası tarafından gerçek olmadığı, şaka olduğunu açıklaması çocuk tarafından bir şey ifade etmez.

Ebeveyn nasıl bir açıklama yaparsa yapsın, çocuk bunları gerçek olarak düşünüp, kendi yaşantısında kullanmaya başlar. Sonuç olarak Tek başına izlemelerine müsade etmemeliyiz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder